• International Sambo Tournament for the prizes of the President of the Republic of Tatarstan (M&W, Combat SAMBO)

International Sambo Tournament for the prizes of the President of the Republic of Tatarstan (M&W, Combat SAMBO)

  • Country Number of medals
  • 1 Russian Federation Russian Federation 25 13 35 73
  • 2 Belarus Belarus 1 6 4 11
  • 3 Kazakhstan Kazakhstan 1 2 1 4
  • 4 France France 0 1 2 3
  • 5 Netherlands Netherlands 0 1 1 2
  • 6 Republic of Moldova Republic of Moldova 0 1 1 2
  • 7 Mongolia Mongolia 0 1 1 2
  • 8 Latvia Latvia 0 1 0 1
  • 9 Romania Romania 0 1 0 1
  • 10 Serbia Serbia 0 0 1 1
  • 11 Kyrgyzstan Kyrgyzstan 0 0 1 1
  • 12 Turkmenistan Turkmenistan 0 0 1 1
  • 13 Germany Germany 0 0 1 1
  • 14 Armenia Armenia 0 0 1 1
  • 15 Greece Greece 0 0 1 1
  • 16 Tajikistan Tajikistan 0 0 1 1
  • 17 China China 0 0 1 1
  • Country Number of medals
  • 1 Russian Federation Russian Federation 8 2 11 21
  • 2 Belarus Belarus 1 6 4 11
  • 3 Netherlands Netherlands 0 1 0 1
  • 4 France France 0 0 1 1
  • 5 Kazakhstan Kazakhstan 0 0 1 1
  • 6 Germany Germany 0 0 1 1
  • 48 kg Download PDF
    • Gold TITOVA Olga TITOVA Olga
    • Silver KAPAYEVA Anfisa KAPAYEVA Anfisa
    • Bronze BORISOVA Zinaida BORISOVA Zinaida TSATURYAN Shogik TSATURYAN Shogik
  • 52 kg Download PDF
    • Gold LOTKOVA Vera LOTKOVA Vera
    • Silver ZHARSKAYA Maryna ZHARSKAYA Maryna
    • Bronze STEPANOVA Natalia STEPANOVA Natalia TELEMGENOVA Aigerim TELEMGENOVA Aigerim
  • 56 kg Download PDF
    • Gold VALOVA Anastasia VALOVA Anastasia
    • Silver HAMMING Kelley HAMMING Kelley
    • Bronze SHUYANOVA Tatiana SHUYANOVA Tatiana BRYLYAKOVA Elena BRYLYAKOVA Elena
  • 60 kg Download PDF
    • Gold CHEREVAN Karina CHEREVAN Karina
    • Silver PRAKAPENKA Katsiaryna PRAKAPENKA Katsiaryna
    • Bronze MUHTAROVA Gulfiya MUHTAROVA Gulfiya OBERFOLL Lisa Maria OBERFOLL Lisa Maria
  • 64 kg Download PDF
    • Gold MATSKO Tatsiana MATSKO Tatsiana
    • Silver ANISIMOVA Valeriya ANISIMOVA Valeriya
    • Bronze BIAHANSKAYA Yana BIAHANSKAYA Yana ONOPRIENKO Ekaterina ONOPRIENKO Ekaterina
  • 68 kg Download PDF
    • Gold SAYAPINA Violetta SAYAPINA Violetta
    • Silver MALEIKA Volha MALEIKA Volha
    • Bronze MARTYNOVA Daria MARTYNOVA Daria FILIPPOVICH Anastasyia FILIPPOVICH Anastasyia
  • 72 kg Download PDF
    • Gold ZAHARTCOVA Olga ZAHARTCOVA Olga
    • Silver ZHYLINSKAYA Anzhela ZHYLINSKAYA Anzhela
    • Bronze MINDUBAEVA Regina MINDUBAEVA Regina CLEMENT Mathilde CLEMENT Mathilde
  • 80 kg Download PDF
    • Gold KUSANOVA Zhanara KUSANOVA Zhanara
    • Silver SHUT Karyna SHUT Karyna
    • Bronze TSIMASHENKA Sviatlana TSIMASHENKA Sviatlana AMBARTSUMOVA Daina AMBARTSUMOVA Daina
  • +80 kg Download PDF
    • Gold SHEKEROVA Mariya SHEKEROVA Mariya
    • Silver ARTOSHINA Olga ARTOSHINA Olga
    • Bronze KALIUZHNAYA Katsiaryna KALIUZHNAYA Katsiaryna KANDRATSYEVA Maryia KANDRATSYEVA Maryia
  • Country Number of medals
  • 1 Russian Federation Russian Federation 8 4 10 22
  • 2 Kazakhstan Kazakhstan 1 1 0 2
  • 3 France France 0 1 1 2
  • 4 Romania Romania 0 1 0 1
  • 5 Republic of Moldova Republic of Moldova 0 1 0 1
  • 6 Latvia Latvia 0 1 0 1
  • 7 Serbia Serbia 0 0 1 1
  • 8 Netherlands Netherlands 0 0 1 1
  • 9 Tajikistan Tajikistan 0 0 1 1
  • 10 Armenia Armenia 0 0 1 1
  • 11 Greece Greece 0 0 1 1
  • 12 Turkmenistan Turkmenistan 0 0 1 1
  • 13 China China 0 0 1 1
  • 52 kg Download PDF
    • Gold KUBARKOV Andrey KUBARKOV Andrey
    • Silver BALTABAEV Akzhol BALTABAEV Akzhol
    • Bronze ONDAR Artur ONDAR Artur HADIEV Marsel HADIEV Marsel
  • 57 kg Download PDF
    • Gold AIDYINBAI Kaiyrberdy AIDYINBAI Kaiyrberdy
    • Silver BEGLEROV Igor BEGLEROV Igor
    • Bronze KIRAKOSYAN Tigran KIRAKOSYAN Tigran EREMIN Evgeny EREMIN Evgeny
  • 62 kg Download PDF
    • Gold KHERTEK Sayan KHERTEK Sayan
    • Silver ZHDANOV Vladimir ZHDANOV Vladimir
    • Bronze KARAKIZIDIS Savvas KARAKIZIDIS Savvas MATAIS Alexandr MATAIS Alexandr
  • 68 kg Download PDF
    • Gold ELAEV Ramazan ELAEV Ramazan
    • Silver TAGIROV Tagir TAGIROV Tagir
    • Bronze GORKOVETS Artem GORKOVETS Artem BAHADYROV Muhriddin BAHADYROV Muhriddin
  • 74 kg Download PDF
    • Gold GADJIEV Magomed GADJIEV Magomed
    • Silver SZOKE Laszlo SZOKE Laszlo
    • Bronze GUKEV Ramed GUKEV Ramed YUSUFOV Subkhon YUSUFOV Subkhon
  • 82 kg Download PDF
    • Gold GRIGORYAN Aram GRIGORYAN Aram
    • Silver FARINAUX Corentin FARINAUX Corentin
    • Bronze SKRYABIN Stanislav SKRYABIN Stanislav AYASI AYASI
  • 90 kg Download PDF
    • Gold RYABOV Sergey RYABOV Sergey
    • Silver TASHLANOV Daniil TASHLANOV Daniil
    • Bronze JANSSEN Mistral JANSSEN Mistral DZHILANDZE Aliko DZHILANDZE Aliko
  • 100 kg Download PDF
    • Gold KISELEV Ruslan KISELEV Ruslan
    • Silver RESKO Viktors RESKO Viktors
    • Bronze PEVNEV Alexandr PEVNEV Alexandr SEGARD Antony SEGARD Antony
  • +100 kg Download PDF
    • Gold OSIPENKO Artem OSIPENKO Artem
    • Silver TACHII Denis TACHII Denis
    • Bronze MERZLIKIN Alexey MERZLIKIN Alexey STAJKOVAC Svetozar STAJKOVAC Svetozar
  • Country Number of medals
  • 1 Russian Federation Russian Federation 9 7 14 30
  • 2 Mongolia Mongolia 0 1 1 2
  • 3 Kazakhstan Kazakhstan 0 1 0 1
  • 4 Kyrgyzstan Kyrgyzstan 0 0 1 1
  • 5 Republic of Moldova Republic of Moldova 0 0 1 1
  • 52 kg Download PDF
    • Gold LAMANOV Vladimir LAMANOV Vladimir
    • Silver GANKHUYAG Anbayar GANKHUYAG Anbayar
    • Bronze MONGUSH Omak MONGUSH Omak BADREDINOV Mares BADREDINOV Mares
  • 57 kg Download PDF
    • Gold NESTEROV Alexandr NESTEROV Alexandr
    • Silver KHERTEK Ai-kherel KHERTEK Ai-kherel
    • Bronze AHMETVALEEV Ilnur AHMETVALEEV Ilnur KUZNECOV Viktor KUZNECOV Viktor
  • 62 kg Download PDF
    • Gold BUDANAEV Aldar BUDANAEV Aldar
    • Silver SUPYGALIEV Kazbek SUPYGALIEV Kazbek
    • Bronze TSOGTBAATAR Tugsbold TSOGTBAATAR Tugsbold DONCOV Alexandr DONCOV Alexandr
  • 68 kg Download PDF
    • Gold LIUBIMOV Kirill LIUBIMOV Kirill
    • Silver KHABIBULAEV S. KHABIBULAEV S.
    • Bronze ANDRES Timur ANDRES Timur PANTELEEV Pavel PANTELEEV Pavel
  • 74 kg Download PDF
    • Gold LIUBIMOV Denis LIUBIMOV Denis
    • Silver SHANGARAEV Albert SHANGARAEV Albert
    • Bronze GONCHAROV Nikolai GONCHAROV Nikolai FATAHOV Abukadir FATAHOV Abukadir
  • 82 kg Download PDF
    • Gold POTASHNIK Nikolai POTASHNIK Nikolai
    • Silver ABGARYAN Ovanes ABGARYAN Ovanes
    • Bronze NENAKHOV Artem NENAKHOV Artem
  • 90 kg Download PDF
    • Gold GOGOCHURI Alik GOGOCHURI Alik
    • Silver SHANGARAEV Airat SHANGARAEV Airat
    • Bronze SAMOYLOV Dmitriy SAMOYLOV Dmitriy VAHIDOV Sadrudin VAHIDOV Sadrudin
  • 100 kg Download PDF
    • Gold MAGOMEDOV Magomed MAGOMEDOV Magomed
    • Silver IBRAGIMOV Khadis IBRAGIMOV Khadis
    • Bronze TYULPAROV Artur TYULPAROV Artur ABDYKAAROV Nurzhigit ABDYKAAROV Nurzhigit
  • +100 kg Download PDF
    • Gold PONOMAREV Grigoriy PONOMAREV Grigoriy
    • Silver LEVASHOV Dmitrii LEVASHOV Dmitrii
    • Bronze SAVKIN Artur SAVKIN Artur ZIGANSHIN Emil ZIGANSHIN Emil
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website More info Got it!