• Winners of the 2nd Day of the European Youth and Junior SAMBO Championships on Cyprus

Winners of the 2nd Day of the European Youth and Junior SAMBO Championships on Cyprus

Competitions
14 April 2019 FIAS

Youth (W)

44 kg

1. FEDOROVA Tatiana (RUS)

2. MITSKEVYCH Veronika (UKR)

3. KIRAKOSYAN Syuzanna (ARM)

3. MAZHUHA Viktoryia (BLR)

56 kg

1. PROKHOROVA Vlada (RUS)

2. GOGUA Valentina (GRE)

3. JEVSTIGNEJEVA Eliza Marija (LAT)

3. KOLEVA Antonia (BUL)

70 kg

1. SHEVCHENKO Aleksandra (RUS)

2. TOROPTSEVA Vladyslava (UKR)

3. IONESCU Lavinia Florentina (ROU)

3. RAKUTS Katsiaryna (BLR)

+75 kg

1. KALGINA Iuliia (RUS)

2. HRYSCHANKA Anastsiya (BLR)

3. CHOVHUN Kateryna (UKR)

3. SMILDZINA Darta (LAT)

Youth (M)

52 kg

1. HOVSEPYAN Davit (ARM)

2. SIDAMONIDZE Anzori (GEO)

3. IVANOV Pavel (RUS)

3. RIZOVS Andrejs (LAT)

65 kg

1. TRUSH Roman (UKR)

2. CHARNIAUSKI Kiryl (BLR)

3. TSOUTLASVILI Michail (GRE)

3. LATISEV Mihail (MDA)

81 kg

1. UTSIEV Adam (RUS)

2. AVETISYAN Mamikon (ARM)

3. PUSHENKO Bohdan (UKR)

3. SHERAZADISHVILI Giorgi (GEO)

+87 kg

1. VESELOV Andrei (RUS)

2. INANEISHVILI Saba (GEO)

3. SALMANOV Toghrul (AZE)

3. HARUTYUNYAN Davit (ARM)

Juniors (W)

48 kg

1. MOLCHANOVA Iuliia (RUS)

2. CHISS Daniela Mihaela (ROU)

3. BAKHUR Hlafira (BLR)

3. MAMIKONYAN Meline (ARM)

60 kg

1. NETSVIT Vladyslava (UKR)

2. HIDER Youssra (NED)

3. RAMANAVA Yanina (BLR)

3. VORONINA Dina (RUS)

72 kg

1. KUZNETSOVA Polina (RUS)

2. AKHALAIA Salome (UKR)

3. PIRSKAYA Angelina (BLR)

+80 kg

1. FADEENKOVA Ekaterina (RUS)

2. TSERTSVADZE Miriam (GEO)

3. BEZOTOSNA Anastasiia (UKR)

3. LAROSE Roxane (FRA)

Juniors (M)

52 kg

1. EREMIN Evgenii (RUS)

2. SARGSYAN Karen (ARM)

3. LAISHCHUK Andrii (UKR)

3. VARDOSANIDZE Goga (GEO)

68 kg

1. BAKHTIDZE Gaga (GEO)

2. ROMANOV Maksim (RUS)

3. LATISEV Marc (MDA)

3. STUPKIN Boriss (EST)

90 kg

1. DAVYDCHUK Yaroslav (UKR)

2. KHARITONOV Dmitrii (RUS)

3. GVACHLIANI Gocha (GEO)

3. AVANESYAN Arman (ARM)

+100 kg

1. AKOPIAN Vardkez (RUS)

2. TSARELASHVILI Levan (GEO)

3. KHAKHLOU Dzmitry (BLR)

3. KNYSH Yaroslav (UKR)



comments powered by HyperComments
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website More info Got it!