• Winners of the European SAMBO Cup in Czech Republic

Winners of the European SAMBO Cup in Czech Republic

Competitions
16 September 2019 FIAS

Results of the European SAMBO Cup 2019

Karlovy Vary, Czech Republic

Women

48 kg

1. DOROFEEVA Mariia (RUS)

2. STROE Ana (ROU)

3. SZATMARY Carmen (ROU)

52 kg

1. LOTKOVA Vera (RUS)

2. ROSSO Julia (FRA)

3. CHISS Daniela (ROU)

56 kg

1. SERGIEVSKAYA Victoria (RUS)

2. POKORNA Aneta (CZE)

3. GOSSELIN Elsa (FRA)

3. PLISH Snizana (UKR)

60 kg

1. SHEVCHENKO Iana (RUS)

2. VARVARUC Catalina (ROU)

3. SHEVCHENKO Anastasiya (UKR)

3. BEN BALAH Jamila (FRA)

64 kg

1. LUSHNIKOVA Svetlana (RUS)

2. VALVOI Anda (ROU)

3. HORN Julie (GER)

3. IONESCU Codrina (ROU)

68 kg

1. SAIAPINA Violetta(RUS)

2. SEGARD Eloise (FRA)

72 kg

1. KHOMIACHKOVA Anastasia (RUS)

2. MOSKALOVA Kateryna (UKR)

3. GOLDHAMMER Nathaly (GER)

80 kg

1. KOVALSKA Halyna (UKR)

2. MASY Deborah (BEL)

3. KHRAPUNOVA Olinda (RUS)

+80 kg

1. LUKASHOVA Nadezhda (RUS)

Men

52 kg

1. ZABOLOTNYI Rustam (RUS)

57 kg

1. PETUKHOV Nikita (RUS)

2. BLOT Steven (FRA)

3. BACCINELLI Walter (ITA)

62 kg

1. MNATSAKANIAN Vladimir (RUS)

2. QUERTINMONT Adrien (BEL)

3. MASSARI Carlo (ITA)

3. LAMBERTS Niek (NED)

68 kg

1. SHAROV Tigran (RUS)

2. MELNYCHENKO Kyrylo (UKR)

3. DE BRUIJN Arnout (NED)

74 kg

1. SOMOV Ilia (RUS)

2. SZOKE Laszlo (ROU)

3. CERUTTI Cedric (FRA)

3. KRAVCHUK Taras (UKR)

82 kg

1. KAZARIAN Samvel (RUS)

2. STETSENKO Dmytro (UKR)

3. GRIGORYAN Davit (ARM)

3. THUILLIER Jean (FRA)

90 kg

1. GRIGORIAN Aram (RUS)

100 kg

1. BAKANOV Denis (RUS)

2. DAVYDCHUK Yaroslav (UKR)

3. IHNATOK Dzianis (BLR)

3. SEGARD Anthony (FRA)

+100 kg

1. NATEA Ilie (ROU)

2. ABDULLAEV Sultan (RUS)

3. MAKSIMOV Max (GER)

3. TACHII Denis (MDA)

Combat SAMBO

57 kg

1. KUZNETSOV Viktor (RUS)

62 kg

1. VALLOT Maximilien (FRA)

2. TANIN Konstantin (RUS)

3. DI FALCO Dario (ITA)

68 kg

1. SEDOV Nikita (RUS)

74 kg

1. ZAINUTDINOV Renas (RUS)

2. JUNEK Filip (CZE)

3. KARAPETYAN Sergey (ARM)

3. VACEK Petr (CZE)

82 kg

1. RUDNIEV Vladyslav (UKR)

2. GOLOPAPA Daniil (RUS)

3. MANNING Dillon (IRL)

3. PETROSYAN Davit (ARM)

90 kg

1. DAVYDENKO Petro (UKR)

2. KHACHATRIAN David (RUS)

3. VACEK Miroslav (CZE)

3. KOZSAK Gyorgy (HUN)

100 kg

1. VOLOSHYNOV Anatolii (UKR)

2. KUBEK Martin (CZE)

3. COVARRUBIAS Samuel (CZE)

+100 kg

1. HREBENIUK Vitalii (UKR)

Team competition 

1. Russian Federation 

2. Ukraine


This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website More info Got it!