• Results Of The 19th Grand Prix De Paris De Sambo

Results Of The 19th Grand Prix De Paris De Sambo

Competitions
25 May 2019 FIAS

Women

52 kg

1. BUREAU Margaux (FRA)

2. WOJCIAK Milene (FRA)

3. THERON Victoria (FRA)

56 kg

1. RYBKINA Kseniya (RUS)

2. RODRIGUEZ Noemie (FRA)

60 kg

1. CABANNE Aurore (FRA)

2. BOUSNANE Siham (FRA)

3. BEN SALAH Jamila (FRA)

64 kg

1. HAYYTBAYEVA Gulnar (TKM)

2. LAURENT Marie (FRA)

3. SEGARD Eloise (FRA)

3. BRYSZ Anna (FRA)

72 kg

1. CLEMENT Mathilde (FRA)

2. LAROSE Camille (FRA)

3. BAZILE Adele (FRA)

+72 kg

1. STEFANOVIC Karina (LTU)

2. DARCY Bilitis (FRA)

Men

57 kg

1. ALLANUROV Kerim (TKM)

2. KATKUS Gintaras (LTU)

3. LEBEDEV Dmitrii (RUS)

3. GRIGORYAN Karen (FRA)

62 kg

1. KANZHANOV Beimbet (KAZ)

2. BERTHOLON Lucas (FRA)

3. PAUL Maximilien (FRA)

3. VU Nam hai milan (GER)

68 kg

1. ATAMYRADOV Yusupmyrat (TKM)

2. TUKAČIAUSKAS Eimantas (LTU)

3. LADIB Adam (FRA)

3. ANTONOV Ivan (RUS)

74 kg

1. BALTAYEV Begench (TKM)

2. STEPANYAN Karlen (FRA)

3. ALINHAC Frederic (FRA)

3. SERIKOV Nurbol (KAZ)

82 kg

1. LEBEDEV Anton (RUS)

2. HENRION Quentin (FRA)

3. TSUNODA Noriaki (RUS)

3. WIRTENBERGER Vitalij (RUS)

90 kg

1. BEGALIYEV Guvanch (TKM)

2. PEYRARD Tom (FRA)

3. LOVISON Dorian (FRA)

3. DERKACH Dominic (GER)

100 kg

1. FREDOU Romaric (FRA)

2. IHNATOK Dzianis (BLR)

3. GONCHAROV Pavel (KGZ)

3. SEGARD Anthony (FRA)

+100 kg

1. HAPPIETTE Adrien (FRA)

2. IHNATOK Anton (BLR)

Combat SAMBO (W)

60 kg

1. RODRIGUEZ Noemie (FRA)

2. RUS Veronika (TKM)

3. PAKIELA Alicja (POL)

3. BEN SALAH Jamila (FRA)

+72 kg

1. DARCY Bilitis (FRA)

2. HAYYTBAYEVA Gulnar (TKM)

Combat SAMBO (M)

57 kg

1. TANRIBERDIYEV Ahmet (TKM)

2. TALANTBEKOV Nazar (KGZ)

62 kg

1. VALLOT Maxim ilien (FRA)

2. YUSUPOV Ruslan (TKM)

3. FREIDENBERG Ivan (GER)

3. SCHANDER Nick (GER)

68 kg

1. BABAYEV Abdylla (TKM)

2. LAHODA Ivan (UKR)

3. RASOLOFOARIVELO Arnaud (FRA)

3. BOATENG Deron (GER)

74 kg

1. ABDULAZIZOV Kamil (RUS)

2. PENJIYEV Rusdem (TKM)

3. REGUIGUI Omar (FRA)

3. PITCHENKO Juri (GER)

82 kg

1. MADAMINOV Javlanbek (TKM)

2. IKHSANGALIEV Temirlan (KAZ)

3. VOROBIOV Artur (UKR)

3. KHAMIEV Iznaur (RUS)

90 kg

1. KAMIŃSKI Dawid (POL)

2. CIEŚLA Lukasz (POL)

3. MPASI Rodrigue (FRA)

3. LEBAS Juies (FRA)

100 kg

1. MAGOMEDOV Magomed (RUS)

2. OBEL Gaetan (FRA)

3. SHINKARENKO Aleksandr (RUS)

3. ANNAGURBANOV С. (TKM)

+100 kg

1. IVADULLAYEV Babajan (TKM)

2. ROGOZ Witold (POL)

3. KHIAT Ismail (FRA)

3. COLAS Dimitri (FRA)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website More info Got it!