• Winners of the 1st Day of the World Masters SAMBO Championships

Winners of the 1st Day of the World Masters SAMBO Championships

Competitions
20 October 2019 FIAS

M4 (Men 50-54)

62 kg

1. IASHIN Konstantin (RUS)

2. ZHAROV Valeriy (RUS)

3. INDYLO Oleksandr (UKR)

3. ZHUBASHEV Galimat (KAZ)

68 kg

1. IASHIN Iurii (RUS)

2. PAPERNO Anton (RUS)

3. FALCONE Jean-Claude (FRA)

3. SEKENOV Mussatay (KAZ)

74 kg

1. GUSAROV Viacheslav (RUS)

2. KUSPYSH Oleksandr (UKR)

3. BAIMULDINOV Murat (KGZ)

3. RUBAN Volodymyr (UKR)

82 kg

1. IGRUSHKIN Nikolay (RUS)

2. KRESTYANNIKOV Mikhail (RUS)

3. SADOVOI Yurii (UKR)

3. NECHYPORENKO Mykola (UKR)

90 kg

1. LAPKIN Victor (RUS)

2. CHYHRYN Volodymyr (UKR)

3. ASENOV Emil (BUL)

3. JAKIMOV Jevgeni (EST)

100 kg

1. BELYAEV Victor (RUS)

2. RYZHOV Alexei (RUS)

3. SATTAROV Sarik (KAZ)

3. BABANAZAROV Khayridin (UZB)

+100 kg

1. MAGDIEV Timur (RUS)

2. ZHARIKOV Sergei (RUS)

3. SHYTS Mykola (UKR)

3. KURBANOV Sharif (TJK)

M5 (Men 55-59)

62 kg

1. ALIMOV Manaf (RUS)

2. LUKIN Anatoly (RUS)

3. MALJUTIN Georgi (RUS)

3. DIUBANOV Vasilii (RUS)

68 kg

1. BAGIROV Natik (BLR)

2. KOROVITSKIY Evgeniy (RUS)

3. KURMASHEV Kazbolat (KAZ)

3. DZHANAEV German (RUS)

74 kg

1. REDKIN Andrei (RUS)

2. NOVOSELOV Vladimir (RUS)

3. KUTLUGUZHIN Ildar (RUS)

3. SCHMITZ Raphael (FRA)

82 kg

1. MANABAYEV Bolat (KAZ)

2. SOLIN Igor (RUS)

3. MOZHIN Valentin (UKR)

3. KAIROLDA Murat (KAZ)

90 kg

1. YAPRINTSEV Vladimir (BLR)

2. NESHEV Krastyo (BUL)

3. RUBEL Leonid (RUS)

3. KALININ Andrey (RUS)

100 kg

1. SOYLU Eyup (GER)

2. CHOLEV Atanas (BUL)

3. KOBKO Vasyl (UKR)

3. TULKUBAYEV Kairat (KAZ)

+100 kg

1. LAPSHYN Volodymyr (UKR)

2. PAPUSHENKO Ivan (UKR)

3. DAURENOV Myssyrmankul (KAZ)

3. PAULAUSKAS Aidas (LTU)

M6 (Men 60-64)

62 kg

1. MUSSABEKOV Almas (KAZ)

2. DJABBOROV Djavkhar (UZB)

68 kg

1. YUZHAKOV Vitalii (UKR)

2. BOLOTOV Viktor (RUS)

3. POTAPOV Gennady (RUS)

3. EREMIN Sergei (RUS)

74 kg

1. KYRPYCHOV Oleksandr (UKR)

2. MUNTYNOV Urazbay (KAZ)

3. KULIESHKOV Iurii (UKR)

82 kg

1. VASIAGIN Dmitrii (RUS)

2. HERBERT Nicolaas (NED)

3. NIKOLAEV Oleg (RUS)

3. SHUGAIPOV Bakvay (KAZ)

90 kg

1. ISAEV Magomed (RUS)

2. DUMBAUSKAS Juozas (LTU)

3. MESTRE Daniel (FRA)

3. MAKHNOV Mykhailo (UKR)

100 kg

1. CHICHKANOV Igor (RUS)

2. KHALILAYEV Abdissadyk (KAZ)

3. NORKELIUNAS Algimantas (LTU)

3. MIRZABEKOV Ruslan (RUS)

+100 kg

1. IVANENKO Volodymyr (UKR)

2. CHUPRYNSKYI Valentyn (UKR)

3. BEKPEIISULY Sakhtan (KAZ)

3. SHKEDOV Sergei (RUS)

M7 (Men 65 and over)

62 kg

1. CHIRKOV Viktor (RUS)

2. AKHMEROV Vais (RUS)

3. LAPADATOV Lyubomir (BUL)

3. NORTH Sandy (USA)

68 kg

1. GROMOV Konstantin (RUS)

2. MOMYNULY Ulas (KAZ)

3. BAZAROV Sultanbek (KGZ)

74 kg

1. SADRETDINOV Myansur (RUS)

2. MURAVYEV Valery (RUS)

3. AKHMETZHANOV Smagul (KAZ)

82 kg

1. SEIDAGALAMULY Orynbek (KAZ)

2. KHOLOV Radzhabali (TJK)

3. ORTIKOV Sunnat (UZB)

3. TUROV Aleksey (RUS)

90 kg

1. GOLIK Nikolai (RUS)

2. BARANOV Nikolai (RUS)

3. VILDIAEV Anatolii (RUS)

3. KASAP Borys (UKR)

100 kg

1. KARIMOV Aleksei (RUS)

2. GOLUBEVS Vladimirs (LAT)

3. GONCHAROV Vladimir (RUS)

3. CURU Piotr (MDA)

+100 кг

1. SLAVIN Mark (RUS)

2. DOKTOROV Ivan (BUL)

3. SAIFUDINOV Sattor (TJK)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website More info Got it!